Prosimy o uwzględnienie poniższych zasad.
Artykuł
Artykuł recenzyjny
Artykuły w dowolnym języku romańskim lub po angielsku o długości 10 000-20 000 znaków (artykuł i przypisy wraz ze spacjami), po korekcie językowej, prosimy przysyłać jako załącznik (format Word). Obowiązują powyższe kryteria edytorskie.
Artykuł recenzyjny, dotyczący publikacji naukowej wydanej nie wcześniej niż dwa lata wstecz, musi wpisywać się tematycznie w profil czasopisma. Nie może ograniczać się do komentarza dotyczącego treści omawianej publikacji, lecz musi także zawierać pogłębioną krytyczną analizę uwzględniającą aktualny stan badań.
Bibliografia
Bibliografia obejmuje jedynie pozycje cytowane w tekście.
W tekście odnośniki do cytowanych dzieł powinny być ujmowane w nawiasach, czyli: (Świątkowska 2000: 21).
Bibliografia umieszczona na końcu artykułu powinna być ułożona alfabetycznie i zapisana zgodnie z poniższym wzorem (nazwiska autorów KAPITALIKAMI):
Czasopismo "Romanica Cracoviensia" publikuje zeszyty specjalne, poświęcone w całości określonej tematyce lub stanowiące zbiór artykułów pokonferencyjnych.
Wydania specjalne są koordynowane przez redaktorów gościnnych, będących ekspertami w danej dziedzinie. Redaktor Naczelny Czasopisma wraz z Zespołem redakcyjnym analizują propozycje wydań specjalnych, oceniając ich treść pod kątem aktualności i wartości dla Czasopisma oraz wyznaczają redaktorów gościnnych.
Artykuły zawarte w wydaniach specjalnych podlegają tym samym kryteriom jakości i oryginalności, a także przechodzą taki sam proces recenzyjny, co pozostałe teksty.
Zeszyty specjalne są publikowane na stronie Czasopisma. W przypadku pytań dotyczących wydań specjalnych, prosimy o kontakt z Redakcją.