Przestrzegając zasad panujących w świecie akademickim, w tym zasad fair play, oraz dbając o najwyższy poziom tekstów przyjmowanych do druku, od początku istnienia czasopisma Kolegium Redakcyjne zadecydowało o wdrożeniu procedury zabezpieczającej oryginalność artykułów naukowych.
Każda osoba zgłaszając tekst ma obowiązek wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz zawiera deklarację mającą na celu ustanowienie zapory ghostwriting (zjawisko ghostwriting występuje, gdy ktoś wniósł istotny wkład w powstanie publikacji, bez ujawnienia swojego udziału jako jeden z autorów) i guest authorship (zjawisko guest authorship występuje, gdy udział danej osoby jest znikomy lub w ogóle nie miał miejsca, a mimo to jest ona wskazana jako autor/współautor publikacji).
Skan formularza wraz z plikiem w edytorze tekstowym zawierającym proponowany artykuł należy przesłać na email redakcji. Artykuły przesłane bez wypełnionego i opatrzonego własnoręcznym podpisem wszystkich autorów formularza, nie będą uznawane za skutecznie złożone do redakcji i nie będzie w stosunku do nich wszczynana procedura publikacyjna.
Po przyjęciu publikacji do druku każdy z autorów podpisuje umowę z Fundacją Bachlaw Foundation (zob. Wzory umów dla autorów). Umowę należy wysłać na adres Redakcji: saaclreditors@gmail.com.