Teksty proponowane do druku w Studia Religiologica nie mogą być wcześniej publikowane, ani w tym samym czasie złożone w innych czasopismach. Do tekstu należy dołączyć informację o Autorze/Autorach - imię i nazwisko, stopień oraz tytuł naukowy, afiliacja i adres do korespondencji (wraz z adresem e-mail) oraz oświadczenie o wkładzie innych osób w powstanie artykułu (plik oświadczenia do pobrania poniżej).
Artykuły naukowe, po wstępnej akceptacji przez Redakcję, są przesyłane do recenzji dokonywanej przez recenzentów będących samodzielnymi pracownikami naukowymi. Po wpłynięciu recenzji Redakcja decyduje o przyjęciu artykułu do druku, o czym informuje Autora.
Recenzje, komunikaty i sprawozdania proponowane do druku w Studia Religiologica kwalifikowane są przez Redakcję.
Uwagi redakcyjne
U. Bianchi, The Greek Mysteries, Leiden 1976.
G.G. Stroumsa, Dreams and Visions in Early Christian Discourse [w:] Dream Cultures. Towards a Comparative History of Dreaming, D. Shulman, G.G. Stroumsa (eds.), New York 1999, s. 189-212.
S. Bylina, The Church and Folk Culture in Late Medieval Poland, „Acta Poloniae Historica" 1993, nr 68, s. 27-42.
M. Spitzer, Jak uczy się mózg,tłum. M. Guzowska-Dabrowska, Warszawa 2008, s. 134.
S. Bloodworth, Gender relations in Aboriginal society, http://www.anu.edu.au/polsci/marx/interventions/gender.htm [dostęp: 10.09.2011].
Artykuł należy nadesłać na adres Redakcji w wersji elektronicznej (przesłać na adres e-mail studia.religiologica@uj.edu.pl). Elektroniczna postać tekstu może być przygotowana w dowolnej wersji znanych edytorów. Jeżeli tekst zawiera nietypowe czcionki, należy je dołączyć.
Autorów i współautorów publikujących artykuły w "Studia Religiologica" zachęcamy do rejestracji w bazie ORCID (Open Researcher and Contributor ID).
ORCID to rejestr unikalnych identyfikatorów dla naukowców i badaczy, który jest otwarty, przejrzysty, mobilny i służy jednoznacznej identyfikacji autorów oraz ich publikacji.
Bezpłatnej rejestracji można dokonać na stronie ORCID