Tekst podlega ocenie recenzenta wyznaczonego z grona Komitetu Redakcyjnego oraz recenzenta spoza Komitetu. Wątpliwości dotyczące recenzowanych tekstów rozstrzyga Komitet Redakcyjny. Nie podlegają recenzji noty i sprawozdania z konferencji.
- Do oceny każdego artykułu oraz tłumaczenia, nadesłanego do Redakcji kwartalnika Przegląd Konstytucyjny powołuje się dwóch recenzentów spoza jednostki naukowej, do której afiliowany jest autor artykułu.
- Procedura recenzowania ma charakter anonimowy i przebiega w ten sposób, że zarówno recenzent, jak i autor recenzowanego tekstu nie znają nawzajem swoich tożsamości.
- Recenzentów poszczególnych tekstów wyznacza Redaktor Naczelny w porozumieniu z Sekretarzem Redakcji.
- Między autorem tekstu a recenzentem nie mogą zachodzić relacje osobiste ani relacje podległości zawodowej.
- Jeśli między autorem, a recenzentem może występować prawdopodobieństwo współpracy naukowej w okresie trzech lat poprzedzających rok przygotowania recenzji, recenzent zostanie poproszony o złożenie pisemnej deklaracji o niewystępowaniu konfliktu interesów.
- Recenzja ma formę pisemną i zawiera jednoznaczną konkluzję dotyczącą publikacji tekstu oraz uzasadnienie i ewentualne uwagi.
- W razie wątpliwości, co do publikacji decyzję o publikacji tekstu podejmuje Komitet Redakcyjny na podstawie obu otrzymanych recenzji.
- Redakcja przekazuje autorowi tekst recenzji, nie podając jednak tożsamości recenzenta. Redakcja nie podaje do publicznej wiadomości autorstwa poszczególnych recenzji.
- Lista recenzentów współpracujących z Redakcją podawana jest na stronie internetowej Przeglądu Konstytucyjnego.