Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 23 - 31
Materiał został przygotowany dla studentów zarządzania kulturą i mediami oraz filmoznawstwa na II stopniu studiów, ale może zostać wykorzystany również na innych kierunkach, ponieważ dotyczy powszechnie znanych odniesień kulturowych oraz filmów. Ze względu na specyfikę tematu doskonale wpisuje się w tematykę Halloween, choć nie ma tu bezpośrednich nawiązań do tego święta.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 33 - 43
Materiał został przygotowany dla studentów zarządzania kulturą i mediami oraz filmoznawstwa na II stopniu studiów, ale może zostać wykorzystany (w całości bądź we fragmentach) również na innych kierunkach, ponieważ dotyczy znanych filmów, w tym filmu Loving Vincent, nominowanego w 2018 roku do Oscara w kategorii animacja długometrażowa.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 45 - 59
Materiał został przygotowany dla studentów filologii polskiej lub obcej na II stopniu studiów, ale jego fragmenty mogą zostać wykorzystane również na innych kierunkach jako dodatkowe ćwiczenie na rozumienie tekstu pisanego lub rozumienie ze słuchu. Doskonale wpisuje się w tematykę Halloween, ale może zostać omówiony w dowolnym momencie roku, bo nie ma tu bezpośrednich nawiązań do tego święta.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 61 - 71
Materiał został przygotowany dla studentów zarządzania kulturą i mediami na II stopniu studiów, ale może zostać wykorzystany również na innych kierunkach, ponieważ dotyczy ogólnych kwestii językowych.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 73 - 82
Zestaw materiałów opatrzony wspólnym tytułem Books and Reading został wykorzystany podczas zajęć ze studentami uzupełniających studiów magisterskich kształcącymi się na kierunkach humanistycznych, takich jak polonistyka i pedagogika, a także ścisłych – zarządzanie informacją (dawne bibliotekoznawstwo). Ze względu na uniwersalną tematykę, jaką są korzyści płynące z czytania (tekst 10 Benefits of Reading) oraz poznawanie nowych kultur przez czytanie książek z różnych części świata (słuchanie TEDx talk pt.: My Year Reading a Book from Every Country in the World), materiały te mogą one posłużyć również studentom innych wydziałów.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 83 - 90
Zestaw ćwiczeń opatrzony wspólnym tytułem Technology and its impact on our lives przeznaczony jest da studentów studiów II stopnia zarówno na kierunkach ścisłych, jak i humanistycznych. Został on przygotowany z myślą o studentach zarządzania informacją, jednakże ze względu na uniwersalne treści z powodzeniem można go wykorzystać na innych kierunkach.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 91 - 101
Zestaw materiałów opatrzony wspólnym tytułem Digital natives vs Digital immigrants przeznaczony jest dla studentów zarówno kierunków ścisłych, jak i humanistycznych. Został on wykorzystany ze studentami zarządzania informacją, nadaje się także dla informatyków oraz osób z kierunków pokrewnych. Materiał może być również przeznaczony dla studentów specjalności nauczycielskich.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 103 - 126
Zestaw materiałów opatrzony wspólnym tytułem From the Asylum to the Mental Hospital jest adresowany do studentów uzupełniających studiów magisterskich lub jednolitych studiów magisterskich studiujących kierunki humanistyczne. Przedstawione ćwiczenia mogą być wykorzystane przede wszystkim do pracy z grupami studentów psychologii ze względu na tematykę.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 127 - 147
Zestaw materiałów opatrzony wspólnym tytułem Everyday Racism jest adresowany do studentów uzupełniających studiów magisterskich studiujących kierunki humanistyczne/ jednolitych studiów magisterskich. Przedstawione ćwiczenia mogą być wykorzystane przede wszystkim do pracy z grupami studentów socjologii, politologii, historii, ewentualnie filmoznawstwa oraz zarządzania kulturą i mediami.
Glottodidactic Journal,
Issue 8 (2018),
2018, pp. 149 - 160
Zestaw materiałów opatrzony wspólnym tytułem Unexpected Genetic Heroes jest adresowany do studentów uzupełniających studiów magisterskich lub jednolitych studiów magisterskich. Przedstawione ćwiczenia mogą być wykorzystane przede wszystkim do pracy z grupami studentów biologii, biochemii, biofizyki i biotechnologii ze względu na tematykę.