FAQ

Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna

Opis, misja i cele

Opis

Czasopismo Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna wydawane jest przez Instytut Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie w formie półrocznika.


Celem czasopisma jest umożliwianie i pobudzanie dyskusji na poziomie akademickim wokół najważniejszych dla współczesności problemów wychowania  na poziomie przedszkola i  edukacji w klasach I-III oraz umożliwienie międzynarodowej dyskusji na temat miejsca pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w wielorakich kierunkach i tendencjach polskiej, europejskiej oraz światowej pedagogiki.


Każdy z numerów ma charakter tematyczny i jest poświęcony innej problematyce.  Zaproponowano szerokie spektrum podejmowanego dyskursu, mieszczącego się w różnych obszarach nauk dających podstawę do refleksji nad analizowaną problematyką. Podstawowe działy czasopisma to: artykuły naukowe, recenzje, kronika życia naukowego, komentarze, inspiracje, refleksje oraz galeria.


Czasopismo Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna skierowane jest do osób zainteresowanych problematyką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, a zwłaszcza do nauczycieli akademickich i studentów.


Mamy więc nadzieję, że artykuły i polemiki prezentowane w czasopiśmie zainteresują Państwa, wzbudzą komentarze i refleksje, zapoczątkują pytania i dyskusję, a przede wszystkim – zainspirują do dalszych poszukiwań badawczych i do publikowania ich wyników w naszym czasopiśmie.


Redakcja dąży do realiazji i podnoszenia standardów naukowych, redakcyjnych oraz etycznych, w tym wytycznych Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej (COPE)s, DOAJ, the Open Access Scholarly Publishing Association, the World Association of Medical Editors: Principles of transparency and best practice in scholarly publishing.

Misja i cele

Celem czasopisma jest umożliwianie i pobudzanie dyskusji na poziomie akademickim wokół najważniejszych dla współczesności problemów wychowania  na poziomie przedszkola i edukacji w klasach I-III oraz umożliwienie międzynarodowej dyskusji na temat miejsca pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w wielorakich kierunkach i tendencjach polskiej, europejskiej oraz światowej pedagogiki.
 

Każdy z numerów ma charakter tematyczny i jest poświęcony innej problematyce. Zaproponowano szerokie spektrum podejmowanego dyskursu, mieszczącego się w różnych obszarach nauk dających podstawę do refleksji nad analizowaną problematyką.