Autorzy proszeni są o nadsyłanie tekstów w postaci elektronicznej poprzez Panel Redakcyjny czasopisma "Polonia Maior Orientalis". Tekst winien być złożony czcionką Times New Roman 11 p. z pojedynczą interlinią i posiadać paginację. Nie powinien przekraczać arkusza wydawniczego. Nie należy tekstu formatować.
Teksty do kolejnych tomów redakcja przyjmuje do dnia końca roku poprzedzającego ukazanie się tomu (np. do tomu III (2016) do 31 grudnia 2015, do tomu IV (2017) do 31 grudnia 2016, itd).
Do tekstu artykułu należy dołączyć:
Ilustracje i inne formy ilustracyjne (ryciny, tabele, wykresy, tablice) powinny zawierać tytuł oraz kolejną numerację i powinny być przesłane jako osobne pliki w formacie JPG, TIFF lub PNG, w rozdzielczości 300 dpi. Miejsce ilustracji w tekście winno zostać oznaczone i opatrzone podpisem. Ilustracja powinna posiadać wskazanie źródła jej pochodzenia.
Cytaty w tekście powinny być opatrzone cudzysłowem na początku i na końcu, a ich źródło, podobnie jak inne odniesienia do literatury, winno zostać umieszczone w przypisach dolnych, numerowanych dla całego artykułu.
Przykłady przypisów:
Przypis do książki autorskiej
P. Sztompka, Socjologia. Analiza społeczeństwa, Kraków 2002, s. 25.
Przypis do pracy zbiorowej
Bibliologia. Problemy badawcze nauk humanistycznych, red. D. Kuźmina, Warszawa 2007, s. 99.
Przypis do artykułu w pracy zbiorowej
O. S. Czarnik, Instytucje wydawnicze w okresie przemian politycznych, ekonomicznychi kulturalnych (1975-1995), [w:] Sporne sprawy polskiej kultury współczesnej, red. A. Brodzka i L. Burska, Warszawa 1998, s. 110.
Przypis do artykułu w czasopiśmie
J. Zmroczek, Ruch wydawniczy w Polsce po r. 1945, „Zeszyty Historyczne” 1992, nr 100,s. 218-219.
Przypis do strony internetowej
M. Bednarz, Promocja firm na portalach społecznościowych, [dostęp 14.03.2011] http://www.firma.7finanse.pl
Przypis do powtórnie cytowanego tekstu
J. Zmroczek, Ruch wydawniczy…, s. 218.
W przypisach stosujemy nomenklaturę polską – tamże, tenże, taż, itp.
Wszystkie artykuły publikowane w „POLONIA MAIOR ORIENTALIS” są recenzowane. Redakcja zastrzega sobie prawo rezygnacji z tekstów oraz dokonywania korekty.
Procedura zabezpieczająca przed zjawiskiem “ghostwritting” oraz “guest authorship”
Przesłany do redakcji POLONIA MAIOR ORIENTALIS tekst musi być zgodny z zasadami „zapory ghostwriting”. Wszelkie ujawnione przypadki ghostwriting (nieujawnienia udziału rzeczywistych autorów) oraz guest authorship (dopisywania do listy autorów osób, których udział w powstaniu tekstu był znikomy) będą podawane do publicznej wiadomości na stronach internetowych naszego czasopisma. O fakcie tym poinformowana zostanie także jednostka organizacyjna zatrudniająca Autora.
W uzasadnionych przypadkach Redakcja może zażądać oświadczenia o wkładzie Autora/Autorów zgodnie z zasadami zapory ghostwriting.
Autorzy mogą być także poproszeni o złożenie oświadczenia o źródłach finansowania publikacji, wkładzie instytucji naukowo-badawczych, stowarzyszeń i innych podmiotów (financial disclosure).