FAQ

Archeion

Polityka Crossmark

Crossmark

CrossMark to inicjatywa Crossref obejmująca wydawców, mająca na celu zapewnienie czytelnikom ustandaryzowanego sposobu lokalizacji bieżącej wersji treści. Stosując logo Crossmark, „Archeion” zobowiązuje się do utrzymywania publikowanych treści oraz powiadamiania Czytelników o istotnych i znaczących zmianach w publikowanych treściach, jeśli się pojawią.

Kliknięcie w logo CrossMark poinformuje Cię o aktualnym statusie dokumentu, może również dostarczyć dodatkowych informacji o publikacji. Zobacz również: Zasady etyczne obowiązujące w czasopiśmie

Czasopismo stawia sobie za cel przestrzeganie zasad sformułowanych przez Committee on Publication Ethics (COPE), dotyczących wszystkich zadań i obowiązków redaktorów, recenzentów, autorów oraz czytelników – patrz: Core practices, dostęp 03.11.2022; Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing, dostęp 03.11.2022.

W wypadkach nieuwzględnionych wprost w zasadach etycznych czasopisma Redakcja stosuje  odpowiednie schematy postępowania przygotowane przez COPE. W wersji polskiej można zapoznać się z nimi na stronie tutaj.